İKİNCİ GÖRÜŞ DANIŞMANLIK HİZMETİ

 • İkinci görüş bir hasta hakkıdır.
 • Radyoloji tetkikleri tanı ve tedavi kararı açısından kritik öneme sahiptir.
 • Bazı özellikli tetkikler için tedavi sürecini değiştirebilecek ikinci görüş danışmanlık gerekebilmektedir.
Radinion hastaların radyoloji tetkikleri ve raporları konusunda bilgilenme ihtiyacına yanıt vermektedir.

RADİNİON NASIL HİZMET SUNMAKTADIR

 • Radinion radyolojik tetkikler konusunda danışmanlık, ikinci görüş ya da sorularına yanıt almak isteyen hastalara ilgili tetkik alanında özel uzmanlığı bulunan danışmanlar aracılığı ile rapor sunar.
 • Danışmanlık hastaların talebi üzerine olup çekimi ve raporlanması tamamlanmış tetkiklere yapılmaktadır. Birinci raporlama yapılmamaktadır.
 • Radinion üzerinden aşağıdaki iki biçimde danışmanlık talep edilebilinir:
 1. Tetkik ve sorularınız ilettikten sonra size en uygun danışmanı Radinion seçebilir. Bu durumda tetkikiniz ulaştıktan sonra iki iş günü içerisinde size sorularınızın yanıtını, uzman görüşü ve önerilerini sunan bir danışmanlık raporu iletilecektir.
 2. Danışmanlarımız arasından belirli bir danışmanı tercih ederek görüş isterseniz ilgili danışmanın uygunluk durumuna göre size rapor iletilecektir. Bu durumda iki iş günü hizmet garanti edilememektedir.

DANIŞMANLIK SÜRECİ

Danışmanlık süreci aşağıdaki gibidir
 1. Sisteme üyelik
 2. Danışmanlık hizmeti talep ettiğiniz tetkike ait görüntüleri, sorularınız ve gerekli olduğunu düşündüğünüz belgeleri sistemdeki ilgili sekmeler aracılığı ile yükleme
 3. Danışman tercih durumunun belirlenmesi
 4. Ödeme ile ilgili süreci tamamlama
 5. Görüntüleri yükleme (ya da gönderme)

GÖRÜNTÜ YÜKLEME

“Hastalar için” sekmesi altındaki adımlar izlenerek Radinion tarafından hazırlanmış program yardımı ile yüklenebilmektedir. Ancak radyolojik görüntüler büyük hacimli olabilmektedir. Bu nedenle yükleme yapacağınız internet ağının yüksek yükleme hızına sahip olması gerekmektedir. Ne yazık ki standart ev ağlarında bu hız yüksek olamayabilir. Tetkiklerin hacim büyüklüğüne ve internet hızınıza göre radyolojik tetkikleri yükleme Radinion tarafından hazırlanmış program yardımı olsa da uzun (20-30 dakika kadar) süre almakta ya da yüklenememektedir. Bu durumda size en yakın bulunan yüksek yükleme ağları (metronet ağ bulunan kurumlar ya da internet kafe vs) gibi ağlar tercih edilmelidir. Ayrıca görüntü yükleme aşaması sırasında E Nabız link gönderme seçeneği bulunmakta olup çok daha kısa sürede link gönderilebilmektedir. Eğer gönderilecek tetkikler E Nabız sisteminde mevcut ise bu seçenek çok daha kolay olacaktır.