İKİNCİ GÖRÜŞ DANIŞMANLIK HİZMETİ
İkinci görüş bir hasta hakkıdır. Radyoloji tetkikleri tanı ve tedavi kararı açısından kritik öneme sahiptir. Bazı özellikli tetkikler için tedavi sürecini değiştirebilecek ikinci görüş danışmanlık gerekebilmektedir.
Radinion hastaların radyoloji tetkikleri ve raporları konusunda bilgilenme ihtiyacına yanıt vermektedir.

RADİNİON NASIL HİZMET SUNMAKTADIR
Radinion radyolojik tetkikler konusunda danışmanlık, ikinci görüş ya da sorularına yanıt almak isteyen hastalara ilgili tetkik alanında özel uzmanlığı bulunan danışmanlar aracılığı ile rapor sunar.
Danışmanlık hizmeti hastaların gönüllü talebi üzerine olur ve çekimi raporlanması tamamlanmış tetkiklere yapılmaktadır.
Radinion üzerinden aşağıdaki iki biçimde danışmanlık talep edinilebilir:
Tetkik ve sorularınız ilettikten sonra size en uygun danışmanı Radinion seçebilir. Bu durumda tetkikiniz ulaştıktan sonra iki iş günü içerisinde size sorularınızın yanıtını, uzman görüşü ve önerilerini sunan bir rapor iletilecektir.


Danışmanlarımız arasından belirli bir danışmandan görüş isterseniz ilgili danışmanın uygunluk durumuna göre size rapor iletilecektir. Bu durumda iki iş günü hizmet garanti edilememektedir.

DANIŞMANLIK SÜRECİ
Danışmanlık süreci aşağıdaki gibidir
Sisteme üyelik
Danışmanlık hizmeti talep ettiğiniz tetkike ait görüntüleri, sorularınız ve gerekli olduğunu düşündüğünüz belgeleri sistemdeki ilgili sekmeler aracılığı ile yükleme
Danışman tercih durumunun belirlenmesi
Ödeme ile ilgili süreci tamamlama
Görüntüleri yükleme (ya da gönderme)

GÖRÜNTÜ YÜKLEME
“Hastalar için” sekmesi altındaki adımlar izlenerek Radinion tarafından hazırlanmış program yardımı ile yüklenebilmektedir. Ancak radyolojik görüntüler büyük hacimli olabilmektedir. Bu nedenle yükleme yapacağınız internet ağının yüksek yükleme hızına sahip olması gerekmektedir. Ne yazık ki standart ev ağlarında bu hız yüksek olamayabilir. Tetkiklerin hacim büyüklüğüne ve internet hızınıza göre radyolojik tetkikleri yükleme Radinion tarafından hazırlanmış program yardımı olsa da uzun (20-30 dakika kadar) süre almakta ya da yüklenememektedir. Bu durumda size en yakın bulunan yüksek yükleme ağları (metronet ağ bulunan kurumlar ya da internet kafe vs) gibi ağlar tercih edilmelidir. Ayrıca görüntü yükleme aşaması sırasında E Nabız link gönderme seçeneği bulunmakta olup çok daha kısa sürede link gönderilebilmektedir. Eğer gönderilecek tetkikler E Nabız sisteminde mevcut ise bu seçenek çok daha kolay olacaktır.

GÖRÜNTÜ YÜKEME AŞAMASINDA KARŞILAŞILAN SORUNLAR VE ÖNERİLER
Görüntü yükleme için internet Explorer tarayıcısı kullanılması önerilir.
Yükleme aşamasında en önemli sorun ağ yükleme hızının düşük olmasıdır. Bu durumda yüksek yükleme hızına ait bir bağlantı kullanılmalıdır.   Yükleme hızı bakımından GSM üzerinden yapacağınız bağlantı standart ev internetlerinden daha hızlı olabilmektedir.
Sistem tarafından sunulan exe dosyası indirildiğinde Kırmızı üçgen, ünlem gibi işaretler çıkmakta ve exe çalışmayabilmektedir. Bu durumda exe dosyası yükleme sekmesindeki “SAKLA” işaretini tıklamak çözüm olmaktadır.


Diğer sorunlar için telefon, elektronik posta, canlı destek hattı  ile Radinion destek hattına başvurabilirsiniz.
Eğer uygun bir bağlantı yok veya görüntüler çok yüksek hacimli ise, E-nabız linki kolaylığı mevcut değilse CD’leri kargoyla Radinion adresine göndermek son ve kesin seçenek olacaktır.