Radyolojik ikinci görüş; Bilgisayarlı Tomografi, Manyetik Rezonans Görüntüleme (EMAR), Mamografi gibi çekilmiş ve raporlanmış tetkikler için özel alanlarda uzman radyologlardan görüş almaktır. Radyolojik ikinci görüşün tanı doğruluğuna ve tedavi değişikliği ile sağlığa katkısı kanıtlanmıştır.

İkinci görüş sadece radyoloji değil, diğer tıp alanlarında da uygulanmaktadır. Hasta hakları ve özerklik ilkesi gereğidir.

Radyolojik görüntüler için birinci raporlama esastır. Bu raporlama hastaya en uygun tetkikin seçilmesi, tetkikin uygun biçimde gerçekleştirilmesi, gereğinde ilaçlı tetkik yapılması ve raporlandırılması gibi pek çok adımı vardır. Uzmanlık belgesi olan radyoloğunuz bunu en iyi biçimde yerinde getirmek üzere yetkilendirilmiştir. Radyolojik ikinci görüş danışmanlık hizmeti birinci raporlamanın yerini almak amaçlı değildir.

İkinci görüş raporu çok özel alanlarda uzmanlar tarafından verildiğinden bazı durumlarda birinci raporlamadan farklılıklar beklenir. Bu durum doğaldır ve araştırmalarla sabit bir bulgudur. Birinci raporlama ile farklılık olsun ya da olmasın Radinion tarafından sağlanan danışmanlık raporunu ihtiyaç duyduğunuzda mutlaka ilgili hekiminiz ile birlikte değerlendiriniz.

Radinion ekibi sizin ihtiyaç duyduğunuz alandaki en uygun uzman danışmanı seçmektedir. Aynı zamanda danışmanlık hizmetinin 1-3 gün içerisinde sunulmasını garanti etmektedir. Ancak özel bir danışman tercihiniz var ise olanaklar ölçüsünde o danışmana yönlendirebiliriz. Ancak radinion bu durumda hizmet süresini garanti edememektedir.

Radyolojik görüntüler çoğunlukla hastalara CD ya da DVD ile verilmektedir. Bu görüntüler yüksek hacimlidir. Standart ev internet bağlantılarında çoğunlukla veri yükleme hızı, veri indirme hızına göre ne yazık ki daha düşüktür. Bu nedenle görüntülerinizi yüklemek sorun olabilir. Görüntülerinizi bize iletmek için size aşağıdaki  yöntemleri önermekteyiz.

Radinion anasayfasındaki "hastalar için" ya da "nasıl hizmet alabilirim" sekmesini tıklayınız.  Burada 4 adım bulunmaktadır. Üye olma ve giriş işlemleri sonrası 2. adımda bize sorularınızı veya eklemek istediğiniz belgeleri ileteceğiniz  bir form bulunmaktadır, bunu doldurunuz. 3. adımda ise görüntü iletmenizi kolaylaştıracak bir program (exe dosyası) bulunmaktadır. Bu dosyayı bilgisayarınıza indirip çalıştırınız ve buradaki adımları izleyerek görüntüleri yükleyiniz. Ancak bu işlem kullandığınız internet hızına göre hala uzun sürebilir. Alternatif olarak aşağıdaki yöntemleri düşünebilirsiniz.

Eğer yükleme hızı çok yüksek olan metronet bağlantısı olan bir merkez varsa (bu bağlantılar hemen her şehirde bazı internet kafelerde veya bazı kurumlarda bulunmaktadır) bağlantısı ile göndermeniz çok kolay olacaktır.

Radyolojik görüntüleriniz E-nabız ya da bağlantı gönderebileceğiniz bir başka veritabanında ise bir link ile  kolaylıkla gönderebilirsiniz. E-nabız sistemi Türkiye'deki pek çok radyolojik görüntüyü içermektedir. Bu siteyi kullanıp link göndermeniz oldukça basittir. Öte yandan görüntülerinizin yer aldığı hastane veya veritabanlarının sistemleri izin verdiği ölçüde aynı şekilde bağlantı gönderebilirsiniz.

Tüm bu süreçler açısından whatsapp iletişim hattı ya da e mail ile Radinion dan yardım isteyebilirsiniz.

Son seçenek olarak radyolojik görüntülerinizi içeren CD ya da DVD leri kargo ile gönderebilirsiniz.

Open chat
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?